SZUKAJ

Project Manager

04-10-2014

JT Weston sp. z o.o.

Poznań

Freelancer

JT Weston sp. z o.o. jest firmą konsultingową świadczącą usługi doradztwa biznesowego i doradztwa IT, zarządzania projektami, zarządzania tymczasowego (interim management), jak również budowy i wdrażania dedykowanych systemów i aplikacji IT.

Wspieramy naszych klientów w pełnym cyklu realizacji przedsięwzięć biznesowych, od doprecyzowania pomysłu, przez pozyskanie finansowania (w tym z dotacji ze środków UE), przez budowę, wdrożenie, aż po wsparcie powdrożeniowe związane z zamknięciem i rozliczeniem projektu.

Świadczymy usługi dla wiodących przedsiębiorstw z branży finansowej (ubezpieczenia, bankowość), usługowej, administracji publicznej, energetyki i innych.
W związku z dynamicznym rozwojem firmy obecnie poszukujemy osób na stanowisko

Project Manager (Junior - Senior)

Opis stanowiska:

Project Manager, w zależności od posiadanego doświadczenia, odpowiedzialny będzie za kompleksowe zarządzanie częścią lub całością projektów biznesowych lub/i projektów IT realizowanych przez firmę JT Weston w ramach świadczonych usług konsultingowych, jak również zarządzanie projektami wewnętrznymi klientów JT Weston w ramach usługi najmu tymczasowej kadry kierowniczej.

Zakres projektów realizowanych przez JT Weston obejmuje zarówno projekty doradcze (np. wsparcie we wdrożeniu produktu / usługi, restrukturyzacja przedsiębiorstwa, opracowanie strategii biznesowej / strategii IT, optymalizacja procesów biznesowych / procesów IT, prowadzenie procesów przetargowych), jak i technologiczne (np. budowa i wdrożenie systemu IT, dostawa i instalacja infrastruktury teleinformatycznej).

Zakres obowiązków:

Odpowiedzialność za realizację projektów własnych JT Weston lub projektów powierzonych nam przez klientów,
W ramach powierzonych projektów – realizacja typowych prac z zakresu zarządzania projektami, w szczególności:
Definiowanie celu i zakresu projektu,
Planowanie, budżetowanie i harmonogramowanie zadań projektowych,
Dobieranie członków zespołu projektowego oraz ich alokację do realizacji poszczególnych zadań,
Kierowanie zespołem projektowym (od kilku do kilkudziesięciu osób), koordynowanie i bieżąca kontrola realizacji prac projektowych,
Zarządzanie ryzykiem oraz podejmowanie działań korygujących,
Bieżące zarządzanie jakością i zmianami w projekcie,
Zapewnianie prawidłowej komunikacji między interesariuszami projektu,
Raportowanie postępów prac w projekcie,
Prowadzenie, w tym bieżąca aktualizacja, dokumentacji projektowej,
Prowadzenie prezentacji i warsztatów,
Utrzymywanie dobrych relacji z Klientami,
Wykonywanie innych powszechnie przypisywanych roli Project Managera zadań w zakresie powierzonych projektów,
Udział merytoryczny w projektach w zakresie posiadanych kwalifikacji i doświadczenia (w roli konsultanta merytorycznego).

Wymagania:

Wykształcenie wyższe,
Doświadczenie w prowadzeniu projektów (Junior PM – min. 6 miesięcy, PM – min. 2 lata, Senior PM – min. 5 lat; osoby bez wymaganego doświadczenia zapraszamy do aplikowania na staż),
Wiedza z zakresu zarządzania projektami zgodnie z uznanymi metodykami / praktykami (w szczególności: PRINCE2, PMBoK, Scrum),
Biznesowa lub/i technologiczna wiedza branżowa będzie istotnym dodatkowym atutem,
Posiadanie certyfikatów z zakresu zarządzania projektami będzie dodatkowym atutem,
Bardzo dobra znajomość podstawowych narzędzi wspomagających zarządzanie projektami (MS Project, pakiet MS Office),
Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne – łatwość identyfikacji i definiowania wymagań biznesowych, odnajdywania zależności między nimi,
Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne – komunikatywność, otwartość, umiejętność pracy w zespole,
Sprawność w organizacji pracy własnej i podległego zespołu projektowego,
Umiejętność pracy pod presją czasu,
Zdolności przywódcze,
Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

W zależności od potrzeb projektowych i oczekiwań kandydata:
Kontrakt / umowę o pracę,
Elastyczny tryb pracy – praca na pełen lub część etatu,
Pracę w Warszawie lub innych miastach w Polsce,
Udział w ciekawych, ambitnych i innowacyjnych projektach z różnych branż, realizowanych dla uznanych przedsiębiorstw polskich i zagranicznych,
Wsparcie mentorskie ze strony doświadczonych kolegów,
Niepowtarzalną atmosferę pracy w środowisku dynamicznie rozwijającej się firmy doradczej, w zespole tworzonym przez profesjonalistów i kolegów po fachu oraz przyjaciół po godzinach,
Atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do posiadanego doświadczenia kandydata.

Osoby zainteresowane złożeniem aplikacji prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego za pośrednictwem przycisku „Aplikuj teraz”, wpisując w tytule wiadomości Nr Ref. PM/09/2014.

WAŻNE! W treści wiadomości prosimy zaznaczyć preferowaną formę zatrudnienia.

Prosimy ponadto o dopisanie w CV następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez JT Weston sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-199) przy ul. Pokornej 2/912, moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb obecnego i przyszłych procesów rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz.U. z 2002 r., nr 101. poz. 926, ze zm.).”.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.