SZUKAJ

Specjalista ds. Controllingu/ Kontroler Finansowy

11-05-2015

Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o.

Warszawa

Media Saturn Holding to największa w Europie sieć specjalistycznych marketów branży elektroniki użytkowej. Jest właścicielem dwóch konkurencyjnych względem siebie marek: Media Markt i Saturn.

W Polsce funkcjonujemy od 1998 roku i zatrudniamy ponad 5000 pracowników zaangażowanych w wykonywane zadania, a przy tym doskonale czujących się w naszej firmie. To stanowi gwarancję sukcesu.

Do naszej centrali w Warszawie poszukujemy osoby na stanowisko:

Zadania:

przygotowywanie budżetów, planów i prognoz (średnio i długoterminowych)
przygotowywanie raportów finansowych na potrzeby wewnętrzne i grupy kapitałowej
sporządzanie analiz finansowych i operacyjnej oraz rekomendacje dalszych działań
tworzenie planów zarządzania rentownością
współuczestnictwo w zarządzaniu procesem przygotowania budżetu i planów finansowych, analiza wykonania i odchyleń
optymalizacja efektywności inwestycji (ocena ryzyka finansowego inwestycji, transakcji itp.)
finansowa ocena realizacji projektów i bieżących działań
współpraca z innymi działami w firmie, partnerowanie biznesowe
tworzenie narzędzi do planowania i raportowania
analizy ad hoc na potrzeby biznesowe
wyciąganie wniosków z przeanalizowanych danych oraz przedstawienie rekomendacji dalszych działań
sporządzanie prognoz bilansu i cash flow
uczestnictwo w procesie zamknięcia miesiąca oraz przygotowania sprawozdań finansowych
wewnętrzny kontroling kosztów
współpraca przy tworzeniu strategii, promocji i akcji operacyjnych

Wymagania:

wykształcenie wyższe ekonomiczne (preferowane finanse i rachunkowość)
minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
preferowane doświadczenie w planowaniu i analizie bilansu oraz cash-flow
mile widziane doświadczenie w sieciach handlowych
bardzo dobra znajomość języka angielskiego
biegła znajomość pakietu MS Office, szczególnie programu Excel (umiejętność tworzenia narzędzi do planowania, raportowania)
wiedza z zakresu rachunkowości zarządczej
doświadczenie w sporządzaniu budżetów i planów finansowych
znajomość systemów księgowo-raportowych (system SAP będzie atutem)
nastawienie na realizację wyznaczonych celów; bardzo dobra organizacja pracy
wysoka komunikatywność i zdolności interpersonalne
samodzielność w działaniu oraz dobra organizacja czasu pracy
umiejętność interpretacji wskaźników finansowych jak i jasnego przedstawiania problemów i rozwiązań
dynamiczne podejście, umiejętność dostosowania się do sytuacji

Oferujemy:

stabilne zatrudnienie i bogaty pakiet socjalny
szkolenia umożliwiające podnoszenie posiadanych kwalifikacji
dobrą atmosferę pracy
pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

Po więcej informacji prosimy o przesłanie swojego CV wciskając przycisk Aplikuj Teraz, w temacie dopisując Nr Ref.: P200/2015.

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2002 nr 101, poz. 926)